Aniž bychom si to uvědomovali, začínáme se stále více spoléhat na počítače. A to nejen v zaměstnání, ale i v běžném životě. Koneckonců, kolik z nás má například chytrou domácnost nebo alespoň automatické otevírání garáže či branky? Avšak to mimo jiné také znamená, že jim svěřujeme stále více osobních informací. Hesla k našim účtům máme uložena v paměti počítače, údaje z naší kreditní karty pak v mobilním telefonu. Samozřejmě, je to mnohem pohodlnější. Nemusíme si totiž pamatovat veškerá hesla. To však sebou přináší i určitá nebezpečí. Asi není žádným tajemstvím, že existují lidé, kteří se umí různými způsoby nabourat do cizích počítačů a jiných podobných zařízení, zvláště pokud jsou připojena k internetu. Z nich pak mohou ukrást nejrůznější data, která pak mohou zneužít.
Důsledkem pak může být nejen to, že nám tímto způsobem mohou být ukradeny peníze z účtu, ale také identita. Tu mohou použít k tomu, aby si na naše jméno vzali půjčku či hypotéku, kterou následně nebude platit. Do problémů se však dostaneme my. Je tedy jasné, že tyto útoky mohou být velmi nebezpečné. Otázkou tedy je, jak se jim bránit. Zde samozřejmě existuje hned několik způsobů.
Tím asi nejjednodušším a zdaleka nejbezpečnějším je nesvěřovat tyto údaje jakémukoliv přístroji. To však bohužel často není možné, neboť jsou mnohdy potřeba, například pokud si chceme něco koupit přes internet. Dobré je tedy použít nejrůznější antivirové programy, které mohou velkou část těchto útoků zastavit. Je však potřeba je pravidelně aktualizovat, neboť hackeři stále zlepšují své metody, aby tyto programy dokázali obejít. Také pomůže volit hesla, která jsou jen těžko uhodnutelná. Náhodná změť čísel a velkých i malých písmen je ideální. Avšak je potřeba mít na paměti, že ani zde nemáme stoprocentní ochranu. Ideální je samozřejmě kombinace všech výše uvedených možností. Tak budou naše údaje v největším možném bezpečí.